O mnie

Ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiowałem w klasie prof. Jerzego Kotyczki. W roku 1997 rozpocząłem pracę na stanowisku pierwszego oboisty Filharmonii Śląskiej w Katowicach, a od 2004 roku jest oboistą oraz solistą (rożek angielski) Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W charakterze muzyka orkiestrowego wziąłem udział w ponad 1500 koncertach, współpracując z licznymi zespołami jak m.in. Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Polska Filharmonia Kameralna oraz Sinfonietta Cracovia. Występowałem pod batutą takich mistrzów dyrygentury jak Gabriel Chmura, Christian Eschenbach, Jacek Kaspszyk, Lorin Maazel, Jerzy Maksymiuk Jerzy Semkow, Krzysztof Penderecki, Antoni Wit.

Prowadzę bardzo aktywną działalność solową i kameralną. Brałem udział w licznych festiwalach muzycznych, spośród których można wymienić Nordsee oraz Schwetzinger Festspiele w Niemczech, a także Warszawską Jesień.

Ważną część mojej pracy stanowi działalność pedagogiczna. Prowadziłem wiele kursów obojowych oraz uczestniczyłem w pracach jury krajowych konkursów muzycznych. Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Muzycznej w Katowicach na stanowisku adiunkta w Katedrze Instrumentów Dętych i Perkusji. W roku 2016 po przeprowadzeniu czynności awansowych uzyskałem stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki muzyczne. Moi studenci i uczniowie zdobywają laury na wielu konkursach w Polsce i za granicą.